Litij-ionska baterija

Rešitve za karakterizacijo, proizvodnjo in preskušanje baterij

Pokličite za ponudbo
Lithium Ion Batteries

 

   Shema litij-ionske baterije

Lithium Ion Battery Diagram

   Analiza elektrolitov

HF Electrolyte Analysis

Sorodni dokumenti

Testiranje katode in anode

Lithium Ion Battery Anode and Cathode Testing

Sorodni dokumenti

   Analiza in testiranje separatorja

Separator Analysis and Testing

Sorodni dokumenti

  Proizvodnja litij-ionskih baterij

Lithium Ion Battery Production

Sorodni dokumenti

  PCAM Manufacturing

PCAM Manufacturing

Sorodni dokumenti

Guide: Lithium-Ion Battery Lifecycle

Instrumenti

Sorodni izdelki in rešitve

POGOSTA VPRAŠANJA

1. Kakšna je prednost litij-ionskih baterij?

Litijeve ionske baterije lahko napolnimo stokrat in so bolj stabilne. Po navadi imajo večjo energijsko gostoto, napetostno zmogljivost in nižjo stopnjo samopraznjenja kot druge baterije za ponovno polnjenje.

 

2. Kakšna je življenjska doba litij-ionske baterije?

Običajna življenjska doba litij-ionske baterije je približno dve do tri leta ali 300 do 500 ciklov polnjenja, kar nastopi prej.

 

3. Kakšna je varna delovna temperatura za litij-ionsko baterijo?

Litijevo-ionske baterije delujejo optimalno, če se polnijo med 0 °C in 45 °C. Optimalna temperatura praznjenja je med -20 °C in 60 °C.

 

4. Kakšen je vpliv vode v litij-ionski bateriji?

Voda v litij-ionski bateriji reagira z elektrolitom in povzroča škodljive produkte, kot je fluorovodikova kislina (HF). Te kemikalije vodijo do degradacije elektrod, motijo splošno delovanje in na koncu zmanjšajo zmogljivost. Poleg tega lahko voda povzroči toplotni pobeg, kar vodi v eksplozijo baterije.

 

5. Katere dele baterije je treba testirati na vodo?

Vse sestavne dele baterije je treba testirati na vodo, preden so vgrajeni v baterijo. Vse komponente, ki so v medsebojnem stiku prek tekočega elektrolita.

 

6. Ali je treba elektrolit pred polnjenjem v baterijo testirati na vodo in fluorovodikovo kislino?

Vodikofluorova kislina (HF) je znana po tem, da slabo vpliva na delovanje baterije. Nastane pri reakciji elektrolita z vodo. Do te reakcije lahko pride v bateriji, pa tudi med proizvodnjo elektrolita. Zato je pomembno, da elektrolit pred polnjenjem v ohišje baterije ne testiramo le na prisotnost vode, temveč tudi na prisotnost HF.

 

7. Katera je izbrana metoda za testiranje elektrolita na vodo?

Kulometrična titracija po Karlu Fischerju (KF) je izbrana metoda za določanje nizke vsebnosti vode v vzorcih, kot so elektroliti. Analiza je hitra, zanesljiva in priprava vzorca sploh ni potrebna. Vzorec elektrolita vbrizgamo v titracijsko posodo in rezultat dobimo po -2 minutah.

 

8. Katera metoda je priporočljiva za testiranje trdne katode, anode in separatorja za vodo?

Trdnih vzorcev ni mogoče neposredno vbrizgati v Karl Fischerjevo titracijsko posodo. Zato je potrebna peč za ekstrakcijo v plinski fazi, da se voda najprej izloči. Peč InMotion KF samodejno segreje trdni vzorec na povišano temperaturo, tok suhega dušika pa izparelo vodo prenese v celico za coulometrično titracijo, kjer se zazna. Analiza je popolnoma avtomatizirana. Elektroda se napolni v viale, metoda pa se zažene z orodjem OneClick™.

 

9. Ali je treba preveriti gostoto elektrolita?

Gostota tekočine je odvisna od njene sestave. Voda in druge nečistoče spreminjajo gostoto elektrolita. Hitro preverjanje gostote elektrolita lahko razkrije nečistoče in slabo kakovost.

 

10. Kako lahko toplotna analiza prispeva k testiranju varnosti litij-ionskih baterij?

Termogravimetrična analiza (TGA) in diferenčna skenirna kalorimetrija (DSC) sta dragoceni orodji za določanje toplotne stabilnosti in profila razgradnje različnih sestavin baterije. Prav tako je mogoče raziskati toplotno propadanje baterije v običajnih in ekstremnih razmerah.

 

11. Kako lahko sintezo materiala grafenove anode raziskujemo s simultano termično analizo?

Jedinstvena in poceni pot za pridobivanje grafena je redukcija grafenovega oksida, ki ga zlahka pridobimo iz grafita. Postopno redukcijo grafenovega oksida lahko enostavno spremljamo s TGA/DSC.

 

12. Zakaj je izklop separatorja pomemben in kako ga je mogoče raziskati?

Z vidika varnosti je pomembno, da se separator izklopi (tj. zapiranje por) pred začetkom taljenja. To lahko potrdimo s termomehansko analizo (TMA), ki opisuje krčenje in taljenje membrane separatorja.

 

13. Ali lahko agresivni material poškoduje merilno napravo, ki se uporablja za oblikovanje serije suspenzije?

Važni moduli in merilne celice so običajno nameščeni na zunanji strani rezervoarja ali mešalnika, tako da merilna naprava nima neposrednega stika z vročimi, hladnimi, agresivnimi ali eksplozivnimi materiali. Poleg tega so ti senzorji natančni ne glede na obliko, površino, dielektričnost, Reynoldsovo število, viskoznost ali katere koli druge značilnosti materiala.

 

14. Kako umerim industrijsko tehtnico v svojih strojih in proizvodnem sistemu?

Tovorne celice in tehtalni moduli, ki so vgrajeni v stroje in proizvodne sisteme, so ključne komponente, ki morajo delovati varno in natančno. METTLER TOLEDO ponuja prilagojene storitve kalibracije za vsako zmogljivost, ki pomagajo zagotoviti dosledne rezultate in zanesljivo delovanje. Te storitve vključujejo kalibracijo preskusne uteži, kalibracijo preskusne uteži in zamenjave materiala, hidravlično kalibracijo RapidCal™ in kalibracijo brez uteži CalFreePlus s POWERCELL®..

 

15. Kakšna je prednost polnjenja elektrolita na osnovi teže?

Polnjenje elektrolita neposredno na vrhu naprave za tehtanje omogoča zaprto zanko med senzorjem in napravo za polnjenje. To pomeni, da lahko med celotno proizvodnjo stalno prilagajate polnilno napravo, s čimer odpravite dejavnike negotovosti in zagotovite stalno kakovost baterijskih celic.

 

16. Kako natančno lahko izmeriš postopek polnjenja elektrolita?

Ko gre za izbiro tehnologije tehtanja za polnjenje elektrolita, morajo biti pomembni parametri, kot so odčitljivost, ponovljivost in občutljivost, vaši najpomembnejši vidiki. Predvsem se izogibajte uporabi ločljivosti kot edinega merila za izbiro, saj le ta ne zagotavlja stabilnih rezultatov ali visoke kakovosti.

 

17. Ali lahko z industrijskim merilnikom odkrijem skrite dele v baterijskih modulih?

Na koncu sestavljanja baterijskega modula je mogoče izvesti tako imenovano preverjanje tare in navzkrižne teže. S tem postopkom lahko preverite, ali so vsi izdelki na krovu in ali med sestavljanjem ni nič padlo v modul. Poleg tega na tehtanje ne vplivajo svetleče aluminijaste površine.

 

18. Zakaj je pri proizvodnji PCAM pomemben natančen nadzor pH procesa?

Procesni pH neposredno vpliva na velikost in morfologijo delcev in je kot tak odgovoren za delovanje baterije; polnjenje/praznjenje.

 

19. Kako se lahko izognem razgradnji PCAM v kristalizatorjih?

Prisotnost kisika v reaktorjih med sintezo PCAM lahko zlahka privede do nastanka neželenih oksidov NCM, zato je pomembno ohraniti inertno atmosfero v prostoru reaktorja. Neprekinjeno merjenje kisika na kraju samem zagotavlja takojšnje obveščanje o vdoru zraka ali nezadostnem odejanju dušika.

 

20. Kako sem lahko med kalcinacijo PCAM prepričan, da je koncentracija kisika na zahtevani ravni?

Merjenje O2 v odzračevalni liniji kalcinerja PCAM je zapleteno zaradi visokih temperatur, vlage in prahu. GPro 500 in situ (ali v ekstraktivni konfiguraciji) analizator kisika prenaša takšne pogoje in zagotavlja natančne meritve za omogočanje hitrega nadzora procesa.