„Poradnik miareczkowania metodą Karla Fischera, część 3 – Techniki próbkowania” objaśnia niektóre ważne zasady i wytyczne dotyczące pobierania próbek w celu oznaczenia zawartości wody metodą Karla Fischera. |
Pobranie właściwej próbki we właściwy sposób jest warunkiem koniecznym uzyskania dokładnych i wiarygodnych wyników. W przypadku oznaczania zawartości wody nadrzędnym celem próbkowania jest uniknięcie absorpcji wody z powietrza, narzędzi do pobierania próbek albo fiolek i naczyń.
Od czasu przeprowadzenia pierwszego miareczkowania metodą Karla Fischera w 1935 roku opracowano różne techniki próbkowania w celu uwzględnienia zmiennego charakteru próbek.
W poradniku wyjaśniono niektóre ważne zasady i wytyczne dotyczące pobierania próbek w celu oznaczenia zawartości wody zgodnie metodą Karla Fischera. Nasze porady i wskazówki opierają się na doświadczeniu chemików METTLER TOLEDO oraz spostrzeżeniach potwierdzonych codzienną praktyką i stosowaniem.
Pobierz poradnik i postępuj zgodnie ze sprawdzonymi technikami próbkowania. Jest to warunek wstępny uzyskania miarodajnych wyników.
Poradnik miareczkowania metodą Karla Fischera. Część 3 – Techniki próbkowania.
Spis treści
- 1. Pobieranie próbek
- 1.1 Pobranie próbki
- 1.2 Przechowywanie próbki
- 1.3 Wielkość próbki
- 2. Dodawanie próbek
- 2.1 Próbki cieczy
- 2.2 Próbki stałe
- 3. Wpływ wilgotności powietrza (oznaczenie dryftu)
- 3.1 Stanowisko miareczkowania
- 3.2 Dryft
- 4. Więcej informacji
- 4.1 Literatura
- 4.2 Więcej poradników
- 4.3 Broszury dotyczące zastosowania