Nádržové váhy sú nevyhnutnou súčasťou množstva výrobných procesov. Výber váživosti váh je založený na predpokladaných výrobných potrebách. Nádržové váhy umožňujú flexibilitu integrácie ďalších výrobných krokov, ako je miešanie alebo dávkovanie.
Existuje mnoho kalibračných metód nádržových váh. Možno sa pýtate, ktorá z nich je vhodná pre vašu prevádzku a zároveň uspokojí oddelenie kvality a súčasne požiadavky noriem, ako je napríklad ISO 9001. Ako môžete dokázať, že vaše procesy sú nadväzné a vyrábajú najlepšie produkty vo svojej triede pri najnižších nákladoch? Možno vás zaujíma aj zvýšenie bezpečnosti, skrátenie času potrebného na kalibráciu a potenciálne plytvanie zdrojmi. V tomto dokumente sa pozrieme na šesť bežných metód kalibrácie nádržových váh vrátane ich výhod a nevýhod a potom každú metódu ilustrujeme na praktickej ukážke.
Nádržové váhy
Potreba kalibrácie
Stála kvalita výrobkov, dlhý čas prevádzky a zdokumentovaná presnosť váženia zariadení používaných vo výrobnej linke sú základnými kameňmi každého systému kvality. Tieto systémy kvality vytvárajú rámec pre pravidelnú kontrolu zariadení a rovnako ako akékoľvek iné zariadenia, aj nádržové váhy sa musia pravidelne kalibrovať.
Spôsoby použitia
Aby sme zdôraznili výhody a nevýhody každej metódy kalibrácie nádržovej váhy, uvedieme v tomto dokumente niekoľko spôsobov použitia v rôznych scenároch. Vďaka týmto príkladom získate lepší prehľad o každej metóde kalibrácie a budete si môcť zvoliť tú správnu metódu kalibrácie pre vaše odvetvie.