Polarografski senzorji lahko zahtevajo drago vzdrževanje
Zanesljivost procesov in enakost svežnjev sta ključnega pomena pri biotehnični industriji. Eden ključnih parametrov, ki imajo lahko bistven vpliv na učinkovitost fermentacije, je raztopljeni kisik. RK se običajno meri s polarografskimi senzorji, ki so biotehnični industriji dobro služili veliko let. Vendar ti senzorji zahtevajo dolgo polarizacijo, njihovo vzdrževanje pa je lahko nadležno in dolgotrajno.
Oglejte si boljši način za merjenje kisika
Tehnologija optičnega merjenja raztopljenega kisika ponuja alternativo, ki zahteva malo vzdrževanja, a je visoko zmogljiva. Optični senzorji za natančno in hitro določanje ravni RK uporabljajo fluorescenčno kaljenje. Za razliko od polarografskih senzorjev optični senzorji ne vsebujejo elektrolita, zaradi česar ne potrebujejo polariziranja. Edini del optičnega senzorja, ki občasno potrebuje zamenjavo, je element, občutljiv na kisik.
Tej napredni tehnologiji je podjetje METTLER TOLEDO dodalo funkcijo Intelligent Sensor Management (ISM®), ki prinaša dodatne dragocene koristi, kot je diagnostika z možnostjo napovedovanja. Dinamični indikator življenjske dobe in orodja prilagodljivega časovnika kalibracije upravljavcem prikazujejo, kdaj bo potrebno vzdrževanje senzorja. Uporaba teh orodij vam daje visoko stopnjo prepričanja, da bo senzor deloval zanesljivo skozi ves sveženj.
Prenesite dokument »Preklop na optične RK senzorje: enostavnejši način merjenja« in preberite več o prednostih, ki jih prinašajo optični senzorji METTLER TOLEDO, vključno s/z:
- daljšimi intervali kalibracije,
- manj vpletenosti upravljavca,
- manjšimi stroški vzdrževanja,
- kalibracijo kadar koli, stran od procesa.