Tehtalni lijaki ali sistemi tehtalnih lijakov tehtajo neprekinjen pretok izdelka in imajo pomembno vlogo v zahtevni okoljih, kot so živilskopredeloval...
Tehtalni lijaki ali sistemi tehtalnih lijakov tehtajo neprekinjen pretok izdelka in imajo pomembno vlogo v zahtevni okoljih, kot so živilskopredelovalni obrati. Ta izdelek nato iz tehtalnega lijaka steče v serije za pakiranje. Tehtalni lijaki, ki uporabljajo tehtalno celico s s-drogom, ne glede na okolje ne sklepajo kompromisa med natančnostjo tehtanja in trpežnostjo. Tehtalna celica za tehtalni lijak ima pomembno vlogo pri zagotavljanju trpežnosti in dolge življenjske dobe sistema tehtalnega lijaka. Z izbiro pravih proizvajalcev tehtalnih lijakov lahko poskrbite, da bodo odčitki teže tehtalnega lijaka zanesljivi in natančni.
Za tehtanje s tehtalnimi lijaki potrebujete vrsto tehtalnega modula, s katerim je mogoče skoraj vsako strukturo spremeniti v tehtnico. Sistemi tehtalnih lijakov vključujejo lijak za doziranje, ki je odprt na vrhu ter se na splošno uporablja za obdelavo trdih materialov v obliki praškov ali granul, uporabiti pa ga je mogoče tudi v kombinaciji z zasnovo s-tehtalne celice za tehtalni lijak. Tehtalni lijaki se najpogosteje uporabljajo za razdeljevanje materialov ali zbiranje sestavin, ki so pozneje uporabljene za predelavo, tehtanje s tehtalnimi lijaki pa je lahko zelo pomemben del tega postopka. Tehtalni lijaki so običajno manjši in pogosto obešeni z nadgradnje.
Tehtalne celice za rezervoarje pa so večje. Tehtalne celice za rezervoarje so opremljene z rezervoarjem, ki je običajno zaprta posoda, uporabljena za shranjevanje ali obdelavo tekočin, plinov ali trdih snovi v razsutem stanju. Rezervoarji so na voljo v različnih velikostih, in sicer od majhnih, kot so plinske jeklenke ali posode za gorivo za ogrevanje za stanovanjsko uporabo, do velikih industrijski rezervoarjev za shranjevanje več ton materiala. Tehtalne celice za rezervoarje so lahko vodoravne ali navpične ter simetrične ali nesimetrične.
Tehtalne celice za rezervoarje so običajno podprte s kompresijskimi tehtalnimi moduli. Tehtalni moduli, ki jih sestavljajo tehtalne celice za rezervoarje in tehtalne lijake, se uporabljajo za ravnanje z materiale v številnih različnih panogah. S preprosto namestitvijo sistema tehtalnih modulov na eno od teh posod lahko natančno in zanesljivo stehtate vsebino posode. Drugi tehtalni moduli vključujejo silose in posode, ki so lahko natančnejše. Posode omogočajo na primer ogrevanje, hlajenje, mešanje in druge postopke. V posodah običajno potekajo kemijske reakcije, zato je natančno tehtanje dodanih materialov izjemno pomembno.
Kaj je tehtalna celica za rezervoarje?
Tehtalne lijake običajno sestavljajo najmanj tri tehtalne celice za rezervoarje, ki tehtajo neprekinjen pretok izdelka in imajo pomembno vlogo v zahtevni okoljih, kot so živilskopredelovalni obrati. Izdelki nato stečejo v serije za pakiranje, celoten postopek pa nadzorujejo tehtalne celice za tehtanje rezervoarjev ali tehtalne celice za tehtnice za rezervoarje. Tehtalni lijaki in tehtalne celice za tehtnice za rezervoarje uporabljajo tehtalne celice za rezervoarje, ki ne glede na okolje ne sklepajo kompromisa glede natančnosti tehtanja.
Tehtalni lijaki so vrsta tehtalnih celic za rezervoarje, s katerimi je mogoče skoraj vsako strukturo spremeniti v tehtnico. Lahko so del prvotne zasnove strukture ali pa tehtalne celice za rezervoarje dodate obstoječi strukturi. Tehtalni lijaki in tehtalne celice za tehtnice za rezervoarje vključujejo lijak za doziranje, ki je odprt na vrhu ter se na splošno uporablja za obdelavo trdih materialov v obliki praškov ali granul, uporabiti pa ga je mogoče tudi v kombinaciji s tehtalnimi celicami za rezervoarje. Tehtalni lijaki in tehtalne celice za tehtnice za rezervoarje se najpogosteje uporabljajo za razdeljevanje materialov ali zbiranje sestavin, ki so pozneje uporabljene za predelavo. Tehtalni lijaki so običajno manjši in pogosto obešeni z nadgradnje, tehtalne celice za rezervoarje pa je mogoče vgraditi.
Tehtalne celice za rezervoarje pa so večje. Tehtalne celice za rezervoarje so opremljene z rezervoarjem, ki je običajno zaprta posoda, uporabljena za shranjevanje ali obdelavo tekočin, plinov ali trdih snovi v razsutem stanju. Rezervoarji so na voljo v različnih velikostih, in sicer od majhnih, kot so plinske jeklenke ali posode za gorivo za ogrevanje za stanovanjsko uporabo, do velikih industrijski rezervoarjev za shranjevanje več ton materiala. Tehtalne celice za rezervoarje so lahko vodoravne ali navpične ter simetrične ali nesimetrične.
Tehtalne celice za rezervoarje so običajno podprte še s kompresijskimi tehtalnimi moduli. Tehtalni moduli, ki jih sestavljajo tehtalne celice za rezervoarje in tehtalni lijaki, se uporabljajo za ravnanje z materiali v številnih panogah. S preprosto namestitvijo sistema tehtalnih celic za rezervoarje na eno od teh posod lahko natančno in zanesljivo stehtate vsebino posode. Med druge tehtalne celice za tehtanje rezervoarjev spadajo silosi in posode, ki so lahko natančnejše. Posode omogočajo na primer ogrevanje, hlajenje, mešanje in druge postopke. V posodah običajno potekajo kemijske reakcije, zato je natančno tehtanje dodanih materialov izjemno pomembno.
Kako namestim tehtalne celice za rezervoarje?
Zunanji rezervoarji morajo biti opremljeni z varnostnimi funkcijami, ki med vgradnjo tehtalnih celic v rezervoar in njihovim delovanjem varujejo tehtalne celice za rezervoarje. Priročnik za namestitev tehtalnih celic je odlično orodje za preizkušanje tehtalnih celic. Tehtalne celice za tehtanje rezervoarjev so izpostavljene silam vetra. To zahteva značilnosti tehtalnih celice za rezervoarje, ki so kos tako dvižnim silam kot tudi ekstremnim obremenitvam. Spremembe temperature lahko povzročijo širjenje in krčenje nosilcev. Naši tehtalne celice za tehtnice za rezervoarje so zasnovane tako, da delujejo tudi v takih zahtevnih razmerah.
Tehtalni moduli s tehnologijo POWERCELL® skrajšujejo čas izpada proizvodnje z nadzorovanjem stanja. Funkcija podaljšane mobilnosti vam omogoča, da v primeru poškodovane tehtalne celice za rezervoarje ali pretrganega priključnega kabla nadaljujete serijo. V primeru marjetičnega povezovanja omrežne tehnologije s konektorji Plug and Play priključne doze, ki se rade poškodujejo, niso potrebne. Funkcija CalFreePlus™ odpravlja potrebo po ponovni kalibraciji v primeru zamenjave kablov ali tehtalnih celic.
Tehtalne celice za tehtanje rezervoarjev družbe METTLER TOLEDO v tehtalnih modulih so zasnovani za blaženje dvižnih sil, ki nastanejo zaradi vetra in potresov ter širjenja in krčenja nosilcev rezervoarja zaradi temperature. Na mehanskih delih izvajamo analize končnih elementov in opravljamo preizkuse, s katerimi tudi visokozmogljive tehtalne celice za tehtnice za rezervoarje izpostavimo dejanskim pogojem s polnimi obremenitvami.
Kako natančen je tehtalni lijak?
Tehtalni lijaki in sistemi tehtalnih lijakov so lahko zelo natančni. Natančnost je odvisna od zasnove tehtalnega lijaka. Ne glede na to, ali izdelujete tehtalne lijake za gnojila, tehtalne lijake za žita oziroma tehtalni lijak za tehtanje neke druge snovi, je zasnova tehtalnega lijaka ključnega pomena za natančnost. V večini primerov je za tehtalni lijak najprimernejša S-tehtalna celica. Če izdelujete nov sistem tehtalnega lijaka ter želite pomoč pri izbiri najboljše vrste tehtalne celice in uvajanju zasnove novega tehtalnega lijaka, se obrnite lokalnega strokovnjaka za tehtanje družbe METTLER TOLEDO in se dogovorite za svetovanje kot podjetje za izdelavo tehtalnih celic.
Ali je tehtanje lijakov natančno? Ali je tehtanje lijakov zanesljivo?
K zanesljivosti in natančnosti sistema tehtalnega lijaka prispeva tudi redna kalibracija sistema tehtalnega lijaka. Če želite pripraviti razpored kalibracij tehtalnega lijaka in tako poskrbeti za natančnost v celotni življenjski dobi svojega sistema, se dogovorite za svetovanje z enim od naših strokovnjakov za tehtanje.
Kakšna je teža rezervoarjev? Kakšna je teža rezervoarja?
Teža rezervoarjev se lahko znatno razlikuje glede na način uporabe. Pomembno je, da težo rezervoarja upoštevate pri splošni zasnovi sistema, če je tehtanje rezervoarjev del proizvodnega postopka. Pri izdelavi zasnove tehtnic za rezervoarje in tehtalnih lijakov je treba upoštevati številne dejavnike. Če izdelujete novo zasnovo tehtnice za rezervoarje ali tehtalnega lijaka, vam priporočamo, da se za pomoč obrnete na svojega lokalnega strokovnjaka za tehtanje pri družbi METTLER TOLEDO.