A Karl Fischer titrálási útmutató 3. rész – Mintavételi technikák c. kiadványunk néhány fontos szabályt és irányelvet ismertet a Karl Fischer módszer szerinti víztartalom-meghatározásra szolgáló minták levételére vonatkozóan. |
Megfelelő mintákhoz megfelelő eljárások kellenek a pontos és megbízható eredmények érdekében. Víz- és nedvességtartalom-meghatározás során fontos megakadályozni, hogy a minta nedvességet vegyen fel a légkörből, vagy a mintavételi eszközökön, mintafiolákon és edényeken keresztül.
Mióta 1935-ben elvégezték az első Karl Fischer titrálást, számos mintavételi eljárás született meg a minták sokféleségére reagálva.
Ez a prospektus néhány fontos szabályt és irányelvet ismertet a Karl Fischer módszer szerinti víztartalom-meghatározásra szolgáló minták levételére vonatkozóan. Tippjeink és trükkjeink a METTLER TOLEDO vegyészeinek tapasztalatain alapulnak, és eredményességük a mindennapi gyakorlat és felhasználás során nyertek bizonyítást.
Karl Fischer titrálási útmutató 3. rész – Mintavételi technikák.
Tartalomjegyzék
- 1. Mintavétel
- 1.1 A minta vételezése
- 1.2 A minta tárolása
- 1.3 Mintamennyiség
- 2. Minta hozzáadása
- 2.1 Folyékony minták
- 2.2 Szilárd mintáks
- 3. A légköri nedvesség hatása (drift meghatározása)
- 3.1 Titráló állvány
- 3.2 Eltolódás
- 4. További információ
- 4.1 Irodalmi jegyzék
- 4.2 További útmutatók
- 4.3 Alkalmazási segédletek
Töltse le a titrálási útmutatót, és alkalmazzon helyes mintavételi technikákat, mert ez az első lépés, ha megbízható eredményeket szeretne.