Výrobcům potravin přinesly nedávné změny normy ISO 9001 vyšší nároky na kalibraci. Nový patnáctiminutový webinář Vám pomůže optimalizovat rozpis kalibrací i tolerancí vah. Díky tomu ušetříte čas a dokonce až 20 % cenných surovin.
Pravidelná kalibrace založená na důkladném hodnocení rizik daného procesu pomáhá stabilizovat výrobu, šetří čas i náklady. Mít správný harmonogram je nesmírně důležité, protože když zkoušky provádíte v příliš velkých odstupech, můžou Vám některé problémy uniknout, zatímco když je provádíte příliš často, narušujete si plynulou výrobu.
Revize normy ISO 9001 z roku 2015 přinesla výraznou změnu. Celá norma je nyní založena na přístupu na bázi rizik. Tato změna také zásadně ovlivňuje kalibrační proces. Revize se opírá o předpoklad, že nejlepším způsobem, jak zajistit kvalitní výsledky, je správný harmonogram pravidelných kalibrací vah a proces vystavěný na hodnocení rizik.
Optimalizovaná kalibrace
Systematická kontrola procesu vážení na základě rizik pomáhá optimalizovat kalibraci a přináší shodu s aktualizovanou normou ISO 9001. Kalibrační praxe v potravinářském průmyslu ukázala, že výrobci kvůli velkým tolerancím a nevhodnému kalibračnímu intervalu běžně ztrácí až 20 % cenných surovin. Této 20% ztrátě lze zabránit správnou analýzou procesních rizik a volbou vhodné váhy i tolerancí pro daný proces.
Analýza na bázi rizik v 5 krocích
Společnost METTLER TOLEDO vyvinula program GWP® Good Weighing Practice™ (Správná praxe vážení) coby standardizovanou vědeckou metodiku pro bezpečný výběr, kalibraci a provoz vah založenou na důkladné analýze rizik. Tento pětistupňový proces lze použít na jakoukoli váhu od jakéhokoli výrobce, a to v jakémkoli procesu vážení.
Nový webinář Optimalizace kalibrace pomocí analýzy na bázi rizik ukazuje pět kroků používaných v rámci GWP, pomocí kterých lze objektivně zhodnotit, jak často provádět kalibraci a pravidelné zkoušky. Pusťte si webinář ještě dnes a dozvíte se, jak Vám GWP a objektivní zhodnocení rizik může pomoci optimalizovat kalibraci.