V našem průvodci „Správná laboratorní praxe v kontrole kvality při výrobě kosmetických přípravků“ se dočtete, jak inovativní řešení dokážou optimalizovat chod vaší laboratoře kontroly kvality. |
Kosmetické přípravky podléhají před uvedením na trh rozsáhlému testování. Ačkoli režim testování se mezi jednotlivými zeměmi může velmi lišit, vždy probíhají zkoušky jednotlivých šarží na skladovatelnost a obsah škodlivých látek a/nebo mikrobiální kontaminace. Náš průvodce obsahuje popis zásad pro efektivní kontrolu kvality a nabízí návrhy přístrojů, softwaru a služeb pro podporu analýzy.
Regulace kosmetického průmyslu není zcela jednotná a závisí na typu kosmetiky a na zemi původu a/nebo prodeje přípravku. Celý průmysl však postupně spěje k harmonizaci legislativy. Důležitost státních a mezinárodních norem a předpisů, jako například Správná výrobní praxe (Good Manufacturing Practice, GMP), na globálním trhu nezadržitelně roste.
Současný rámec GMP pro kosmetickou výrobu vyvinula Mezinárodní organizace pro normalizaci (ISO). Ačkoli norma ISO 22716:2007 11 není právně závazná, zabývá se procesem výroby od přísad po hotový výrobek a vymezuje zásady, jakými jsou například validace procesů, vedení záznamů, školení obsluhy a bezpečnost výrobků.
Správné výsledky vážení a chemických analýz jsou naprosto zásadní v celém procesu zabezpečování kvality
Stejně jako léčivé přípravky jsou i kosmetické výrobky složité směsi látek přesného složení a specifických vlastností. Chemické analýzy a váhové aplikace bývají zpravidla jen jednou částí jejich výroby, avšak mohou výrazně ovlivnit kvalitu a integritu hotového výrobku. V mnoha zemích podléhají kosmetické přípravky před uvedením na trh rozsáhlým zkouškám bezpečnosti a shody s předpisy GMP. Měření parametrů, jako jsou pH, viskozita a relativní hustota, je důležité z hlediska konzistence, jednotnosti šarží a bezpečnosti.
Po výběru a instalaci analytického přístroje nebo váhy je třeba provést kvalifikaci zařízení a dle potřeby i validaci procesu. Jejich cílem je ověřit, zda instalované řešení vyhovuje požadavkům zákazníka, platným předpisům a specifikacím procesu.
Jaké jsou ale příslušné normy a předpisy s ohledem na analytické a váhové aplikace? Jak by měl probíhat výběr, instalace a validace například váhových systémů? Jakým způsobem by měly být zavedeny procesy údržby a servisu?
V našem průvodci „Správná laboratorní praxe v kontrole kvality při výrobě kosmetických přípravků“ získáte přehled o inovativních řešeních pro vaši laboratoř kontroly kvality
Účelem tohoto průvodce je poskytnout celkový pohled na regulační prostředí v souvislosti s analytickými procesy a vážením v kosmetických laboratořích a nabídnout řešení, která vyhovují platným normám a podporují dosažení shody s příslušnými požadavky.
V průvodci se dočtete, jak mohou výrobci kosmetických přípravků využívat nejmodernější přístroje vybavené pokročilými technologickými funkcemi a inteligentní konstrukcí k naplnění zásad správné praxe a zajištění shody s předpisy, a to po celou dobu životního cyklu zařízení.